İngiliz temsilcisi olan Manchester City' nin başında bulunan ve ilk sezonunda kupa kazanamayan, kariyerinde ilk kez bir sezonu kupasız kapatan teknik patron Pep Guardiola yeni sezon öncesinde istediği kadroyu kuruyor. Transfer döneminin en fazla para harcayan kulübü Manchester City, önümüzdeki günlerde yeni transferler yapmayı planlıyor.

TRANSFERE TAM OLARAK 200 MİLYON STERLİN HARCANDI

2017 yuaz transfer sezonunda yapılan 6 transfer için 200 milyon Sterlin harcayan İngiltere Premier League ekibinde yeni hedef stoper transferi. Amerika Birleşik Devletleri Kampı' nda Tottenham ile oynanacak hazırlık maçı öncesinde ''Kadromuza kattığımız oyunculara güveniyorum. Fazla harcayacak paramız kalmadı ama ilerleyen günlerde ne olacağını göreceğiz'' diyerek 31 Ağustos'a kadar sürecek transfer döneminin kapanmasından önce bir stoper takviyesi yapmayı planladıklarını söyledi.

SAVUNMADAKİ 3 İSİM KALACAK

Manchester City' nin oyuncusu olan Eliaquim Mangala' nın olası ayrılığından sonra stoper rotasyonunda Vincent Kompany, John Stones ve Nicolas Otamendi üçlüsü kalacak İngiltere Premier League ekibi temsilcisi, geride kalan iki haftada kadrosuna kattığı üç bek oyuncusu için 120 milyon Sterlin harcadı.