İrfan Buz’un ayrılmasının ardından boşalan teknik direktörlük koltuğuna oturacak en güçlü aday konumunda olan Ertuğrul Sağlam ile dün bir görüşme gerçekleştiren sarı-siyahlı yönetim, başarılı teknik direktörle her konuda anlaşma sağladı

Anlaşma sağlanan Sağlam’a resmi imza için bir süre daha beklemesi gerektiğini söylediği ifade edilen yönetimin, kamuoyunun nabzına göre açıklama yapacağı ifade ediliyor.


FETÖ İDDİASI


Edinilen bilgiye göre Yeni Malatyaspor yönetiminin Ertuğrul Sağlam transferini açıklamamasının sebebinin, başarılı teknik adamın geçmişte mensubu olduğu iddia edilen FETÖ Terör Örgütü ile bağlantısı.

Bursaspor ile şampiyonluk yaşayan genç teknik adam zaman zaman bu söylentileri sert bir dille eleştirse ve şu ana kadar FETÖ Terör Örgütü ile alakalı herhangi bir bağlantısı bulunamamış olsa da, yinede sarı-siyahlı yönetimin anlaşmanın ortaya çıkaracağı olumsuz durumdan çekindiği söyleniyor.

Anlaşmayı bir süre daha kamuoyuna duyurmama kararı alan Yeni Malatyaspor yönetimi, Sağlam’a da kendilerinden haber beklemesini söylediği ifade ediliyor. 

SAĞLAM'DAN SERT AÇIKLAMA

Transfer haberlerine tepki gösteren Sağlam, "Son dönemde görüşme yaptığım kulüpler arasında Evkur Yeni Malatyaspor kesinlikle bulunmamaktadır. Bununla beraber 30 yıllık tertemiz futbol hayatıma zarar vermek adına, maksatlı bir şekilde her transfer dönemi ismimi  terör örgütü FETÖ ile birlikte anmaya çalışan, Allah korkusu olmayan, kıskançlık ve dedikodu kültürüyle yoğrulmuş kişilerle hukuki hesaplaşmamı sürdüreceğimin de bilinmesini isterim." ifadelerini kullandı.