İspanya'nın alt yaş kategorilerinde yapılan maçta CD Serranos futbol kulübü, Benicalap C takımını 25-0 yendiği için maçtan sonra teknik patronunu kovdu.

İspanyol basınında yer alan haber doğrultusunda, kulübün yöneticilerinden Pablo Alcaide, farklı kazanılan maçın centilmenliğe aykırı olduğu için böyle bir hamle yaptıklarını ifade etti

RAKİPLERE SAYGI DUYMAK GEREKMEKTE

"Rakiplerinize saygı duymak lazım. Bu skordan sonra teknik direktörümüzün ayrılması gerektiği yönünde karar kıldık. Durumu iyi yönetemedi."

Gençler liginde oynayan CD Serranos' un 25-0 yendiği Benicalap C takımı 30 maçta 247 gol yiyip hiç puan alamayarak ligin en alt sırasına demir atmış halde.

Görevden alınan teknik direktörün avukatlarından gelen açıklamalar ise teknik patronun takımına "ilerde baskı kurmayın, sadece yarı sahanıza geldiklerinde pres yapın " demesine karşın takımı kontrol edemediği, Benicalap C' nin sol kanattan atak yapmaya çalışırken geride çok boşluk bıraktığını ifade etti.

EN FAZLA 10 ATIN BIRAKIN İKAZI

İspanya' nın gençler liglerindeki karşılaşmalarda bol gollü galibiyetler sıklıkla görülse de kulüplere genellikle fark 10' a çıktıktan sonra daha fazla gol atmamaları ikazında bulunuluyor.