A Milli Takım'ın yeni teknik adamı Mircea Lucescu oldu.

LUCESCU SÖZLEŞME İMZALADI


Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in görevinden ayrılmasından sonra, Türkiye Futbol Federasyonu milli takımın yeni teknik direktörünü açıkladı. Ay - yıldızlılar'ın teknik patronluğu için gündemde olan Mircea Lucescu ile anlaşmaya varıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu görevlileri, Rumen teknik adamla yaptıkları görüşmeden sonra tecrübeli çalıştırıcı ile mütabakata vardı.

Lucescu, Galatasaray'dan da CEO'luk teklifi almış fakat cevabını iletmek için sarı kırımızılı yönetimden süre istemişti.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, akşam saatlerinde Rumen teknik adam ile birlikte İstanbul'a gelecek.

TFF'DEN İLK AÇIKLAMA GELDİ

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), A Milli Takım teknik direktörlüğüne Mircea Lucescu'nun getirildiğini açıkladı.

TFF'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "TFF Yönetim Kurulumuz, A Milli Takımlar Teknik Direktörlüğü görevi için Sayın Mircea Lucescu ile 2+1 yıllığına anlaşmış olup imza töreni 4 Ağustos 2017 Cuma günü saat 14.30'da Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde yapılacaktır. Türk futboluna hayırlı olmasını dileriz." denildi.

Türkiye'de daha önce Galatasaray ve Beşiktaş'ın başında şampiyonluklar yaşayan Lucescu ile Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek de geçen günlerde futbol takımında genel koordinatörlük görevi için görüşme gerçekleştirmişti.