Lucescu'dan Flaş Açıklamalar!

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, düzenlediği basın toplantısında Oğuzhan Özyakup'u neden sonradan kadroya çağırdığını açıkladı.

Lucescu'dan Flaş Açıklamalar!

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Ukrayna ve Hırvatistan maçlarından önce açıklamalar yaptı. Deneyimli teknik direktör Oğuzhan Özyakup ile alakalı fikrini niye değiştirdiğini anlatırken, yabancı kuralına da değindi.

"OĞUZHAN'LA TELEFONDA GÖRÜŞTÜM"


Beşiktaşlı futbolcuyla telefonda görüştüğünü kaydeden Lucescu; "Bu durum benimle Oğuzhan arasında elişen bir şey. Yalnızca aptallar fikirlerini değiştirmez. Bizim ikinci maçımızda da hakemler değişti, biliyorsunuz. Pazar gününden evvel futbolcu listesi verdik, gördüğüm üç maçta da Beşiktaş'ın kaptanı olarak iyi görmedim ancak son maçta seyrettiğim oyuncu Oğuzhan hakkında daha farklı fikirlere sahip oldum. Daha sonra Oğuzhan'a telefon ettim ve kendisine durumu anlattım, bu takımda seni görmek istiyorum dedim. Hayatta önemli olan bir hata yaptığınız zaman o hatayı telafi etmek." ifadelerini kullandı.

YABANCI KURALI HAKKINDAKİ GÖRÜŞÜ


Son günlerde tartışılan yabancı kuralı için de konuşan tecrübeli teknik adam; "Her takımda oynayan Türk ve yabancı sayısına baktığımız zaman en fazla Trabzon'da 4 oyuncu var. Bazı olaylar zorluk derecesini yükseltiyor, seçim yapmakta zorlanıyorsunuz. Biliyorsunuz ki en iyileri Avrupa'da. Her yerde bu böyle, Avrupa'da da benzer bir durum var." şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Diğer Spor Haberleri