Mircea Lucescu, Galatasaray'a yanıtını yarın iletecek.

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Rumen teknik adamla sportif direktörlük hususunda görüşme yapmak üzere bugün Romanya'ya gitmişti. BeIN Sports'un verdiği bilgiye göre Rumen teknik adam, sarı-kırmızılı takımdan kendisine gelen teklif için kararını yarın belirtecek.

Diğer taraftan başkan Dursun Özbek BipSpor'a verdiği demeçte "Kendisine Galatasaray'ın son durumu hakkında ayrıntılı bilgi verip, görüşme yaptık. Lucescu kararını yarın bildireceğini söyledi" ifadelerini kullandı.

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek'in, Mircea Lucescu'ya takımın genel durumu, transferler ve teknik heyet hakkında bilgi verdiği öğrenildi.

UZUN ZAMANDIR GÜNDEMDE

Görünen o ki Galatasaray’da lig başlamadan teknik direktör değişikliği yaşanacak. İlk kez Avrupa arenasına çıkan zayıf rakibi Östersunds’ a elenen Sarı- Kırmızılılar’ da Başkan Dursun Özbek’in tek çaresi kaldı, o da Mircea Lucescu. İsveç’ teki 2-0’lık yenilginin ardından Mariano transferini açıklayan ve devamında “Uçaklar inmeye devam edecek” sözleriyle zaman kazanıp, taraftar tepkisini bir nebze olsun dindiren Özbek, dünkü hezimetin ardından çaresiz kaldı.

ÖSTERSUNDS' A ELENİNCE TUDOR'UN KREDİSİ BİTTİ

Tüm stadın istifaya çağırdığı Başkan Özbek, sezonun kalan bölümünü daha normal seyrinde geçirmek için artık Lucescu’yu göreve getirmek zorunda. Başkan, en kısa zamanda Tudor’un sözleşmesindeki 400 bin Euro’luk tazminat maddesini kullanıp, Hırvat çalıştırıcı ile yolları ayırmayı planlıyor.

BİR SÜREDİR TAKIM ÇALIŞTIRMIYOR

Lucescu ile ilk görüşme de zaman kaybetmeden yapılacak. Son olarak Zenit’i çalıştıran ve Rusya’da umduğunu bulamayan Rumen çalıştırıcı şu an boşta.