TFF Riva Tesisleri'nde gerçekleşen imza töreninde Arda Turan ile ilgili soruyu cevaplayan Lucescu; "Yurt dışında oynayıp da Milli takımda forma alamayan futbolcularla hemen görüşeceğim. Milli Takım'da bir takım sorunların yaşandığını biliyorum ama bu oyuncuların Milli Takım'da oynaması gerekiyor. Arda Turan'ı kadroda düşünücem kesinlikle. Onu telefonla arayıp konuşma gerçekleştireceğim. Orta yolunu bulacağımızı sanıyorum" cümlelerine yer verdi.

NELER OLMUŞTU ?

A Milli Takım'ın yeni teknik adamı Mircea Lucescu olmuştu.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in görevinden ayrılmasından sonra, Türkiye Futbol Federasyonu milli takımın yeni teknik direktörünü açıkladı. Ay - yıldızlılar'ın teknik patronluğu için gündemde olan Mircea Lucescu ile anlaşmaya varılmıştı.

Türkiye Futbol Federasyonu görevlileri, Rumen teknik adamla yaptıkları görüşmeden sonra tecrübeli çalıştırıcı ile mütabakata varmıştı.

Lucescu, Galatasaray'dan da CEO'luk teklifi almış fakat cevabını iletmek için sarı kırımızılı yönetimden süre istemişti.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, akşam saatlerinde Rumen teknik adam ile birlikte İstanbul'a gelecekti.

TFF'DEN İLK AÇIKLAMA GELDİ

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), A Milli Takım teknik direktörlüğüne Mircea Lucescu'nun getirildiğini açıklamıştı.

TFF'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "TFF Yönetim Kurulumuz, A Milli Takımlar Teknik Direktörlüğü görevi için Sayın Mircea Lucescu ile 2+1 yıllığına anlaşmış olup imza töreni 4 Ağustos 2017 Cuma günü saat 14.30'da Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde yapılacaktır. Türk futboluna hayırlı olmasını dileriz." denilmişti.

Türkiye'de daha önce Galatasaray ve Beşiktaş'ın başında şampiyonluklar yaşayan Lucescu ile Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek de geçen günlerde futbol takımında genel koordinatörlük görevi için görüşme gerçekleştirmişti.