Spor Toto Süper Lig'e bu sene çıkmış olan Evkur Yeni Malatyaspor'un basın sözcüsü Erdal Gündüz, ilk sene Süper Lig’de tutunmalarının bir başarı olacağını söyledi.

Erdal Gündüz, Türkiye’nin en iyi teknik adam Ertuğrul Sağlamı takımlarına kazandıranları tebrik ederek teşekkürlerini iletti.

Ertuğrul Sağlam ile yeni bir yola girip kadro oluşturacaklarını söyleyen Erdal Gündüz sözlerine şu şekilde devam etti:

''SÜPER LİG’DE KALMAK BİR BAŞARIDIR'' 

''Yeni hocamız ile İnşallah başarılı oluruz. Malatyaspor’a yakışacak, hedeflerini ortaya koyacak bizi daha ileri taşıyacak bir hocaya ihtiyacımız vardı. O hoca da Ertuğrul Sağlam oldu. Kulüp Başkanımız teknik direktörümüz Ertuğrul Sağlam ile masaya oturup ilk sene hedefinin Süper Lig’de kalmak olduğunu ve bunun bir başarı olduğunu dile getirdi. Malatyaspor’un ilk yıl Süper Lig’de kalması bir başarıdır. Üçüncü yılın sonunda Avrupa kupalarına kadar gitme hedefimiz var. Bu hedeflerimizi hocalarımıza belirterek açıkladık. İnşallah Avrupa kupalarına katılıp bu alanda da başarı elde etmek istiyoruz'' dedi.

KWEUKE TRANSFER EDİLMEYE ÇALIŞILIYOR

Gündüz transfer çalışmaları ile ilgili şunları dile getirdi: ''Getafe'de forma giyen Arjantinli oyuncu Alejandro Faurlin transferine önem veriyoruz. Diğer yandan Issiar Dia ile anlaşma sağladık. Ayrıca bu sene Süper Lig’den düşen Çaykur Rizesporlu golcü oyuncu Leonard Kweuke ile de görüşmelerimiz devam ediyor. Uygun şartlarda anlaşma yapılırsa bu transferde gerçekleşecek'' dedi.