Hollandalı futbolcu için Aziz Yıldırım ve yöneticilerin, İngiliz ekibiyle anlaştığı ancak Lens'in istediği rakamın yüksek olması nedeniyle görüşmelerin devam ettiği ifade edilmişti. Jeremain Lens de önceliğinin Fenerbahçe olduğunu belirtmişti. 29 yaşındaki futbolcu, sosyal medyadaki Facebook hesabının profil fotoğrafını güncelledi. Yıldız futbolcunun, Fenerbahçe idmanında yer alan bir fotoğrafı profil fotoğrafı olarak seçmesi, taraftarları oldukça heyecanlandırdı. Lens'in bu hamlesi

ANLAŞTILAR YORUMLARINI BERABERİNDE GETİRDİ

Öte yandan Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe’ de oldukça iyi bir sezon geçiren ve artık kiralık olarak değil bonservisine sahip olan bir kulüpte oynamak isteyen Lens, uzun zamandır Sarı- Lacivertliler’ in Sunderland ile masaya oturup anlaşmasını bekliyordu. Hatta Hollandalı oyuncu bu konuda menajerlerine, "Fenerbahçe' nin atacağı adımı bekleyelim. Kimseyle görüşmeyelim” mesajlarını iletmişti.

Hollandalı futbolcunun kulübü Sunderland ile Kanarya kıran kırana pazarlığa girdi. Bonservis bedeli yüksek olan oyuncuda indirim talep eden Fenerbahçe, İngiliz ekibinden gelecek olan kararı bekliyor. Ancak Galatasaray, Beşiktaş gibi takımlarında bu transfer için araya girmesi Sunderland’in elini kuvvetlendirdi. Fenerbahçe yönetimi yine de sıkı bir pazarlık içiresine girip bu oyuncuyu önümüzdeki dönem renklerine katmaya çalışacak.