Sunderland’den 1 yıllığına kiralanan Hollandalı yıldız, gelecek sezon da Sarı-Lacivertli formayı giymek istediğini tekrarladı. Fenerbahçe’de eski günlerine döndüğünü belirten 29 yaşındaki futbolcu, “Kendimi çok mutlu hissettiğim, büyük bir kulüpteyim. Sunderland’li yetkililerle bizzat konuşarak, Fenerbahçe’de devam etmek istediğimi söyledim. Umarım bu konuda anlayış ve kolaylık gösterirler. Sunderland’de önemli hedeflerim vardı ama olmadı. Artık o defter benim için kapandı” ifadelerini kullandı.
 
Jeremain Lens, kariyeriyle ilgili bundan sonraki planlarını şu sözlerle dile getirdi: Hedefim milli takımda görev almaya devam etmek. Umarım Dünya Kupası’na katılabiliriz ve ben de bu büyük turnuvada görev yapabilirim. Bunun dışında, kulüp olarak Fenerbahçe’de kariyerimi sürdürmeye kararlıyım. Açıkçası Fenerbahçe dışında gelecekle ilgili başka bir planım yok. Mümkün olduğunca uzun süre bu takımın formasını giymek ve başarılar kazanmak istiyorum.
 
İzin gününde idmana çıktı       
 
Lens, Fenerbahçe’deki çıkışın ardından uzun bir aradan sonra milli takıma çağrılmıştı. Yıldız futbolcu, ülkesinin İtalya ile oynadığı hazırlık maçında 90 dakika sahada kaldı. 29 yaşındaki oyuncu, milli takımdan en geç dönen isim oldu. Advocaat, öğrencisine dinlenmesi için izin verdi. Ancak Jeremain Lens, dün sürpriz bir şekilde soluğu tesislerde aldı.
 
Hocasına, antrenmana çıkmak istediğini söyledi. Bu durum karşısında şaşıran tecrübeli teknik adam, “Nasıl istersen” yanıtını verdi. Ancak Lens’i zorlamamak adına takımla idmana almadı. Yıldız futbolcu, bireysel çalışmalarla Karabükspor maçına hazırlandı. Lens, izin gününde idmana katılarak, neden kısa sürede Fenerbahçe taraftarının sevgilisi haline geldiğini bir kez daha göstermiş oldu.

Kaynak:ajansspor