Fenerbahçe’nin Nijeryalı forvet oyuncusu Emenike ile ilgilendiğini belirten Sivasspor’un şimdiki hedefi Çaykur Rizespor’da top oynayan Leonard Kweuke.

KWEUKE SİVASSPOR YOLUNDA

Karadeniz ekibine geldiği zamandan beri golcü kimliğini ortaya koyan Leonard Kweuke, Çaykur Rizespor’un lige veda etmesinden sonra büyük bir üzüntü içine girmişti.

Geçtiğimiz günlerde bir spor gazetesine vermiş olduğu röportajda, “2. Lig’de oynamak istemem” diyerek Rizespor ile olan yollarını ayıracağını vurgulayan Leonard Kweuke, , Sivasspor’dan gelen teklife olumlu yönde bakıyor.
Karendeniz ekibinden senelik 1 milyon Euro alan Kamerunlu golcü oyuncuya Sivasspor’da aynı parayı önerdi. 30 yaşındaki Kamerunlu oyuncu Karadeniz ekibinin yöneticilerini ikna ederse bu transferin gerçekleşmesinin an meselesi olduğu belirtildi.

Diğer yandan Çaykur Rizespor bu sene Süper Lig'e veda eden son takım olmuştu. Karadeniz ekibi son hafta kendi evinde Alanyaspor ile oynamış karşılaşmayı 1-0 kazanması halinde Süper Lig'e veda etmişti. Çaykur Rizespor'un Kamerunlu oyuncusu Leonard Kweuke küme düşülmesinin ardından takımdan ayrılabileceğinin sinyallerini yönetime vermişti. 

Rizespor'da takımda kalacak ve gideceklerin listesinin yakında ortaya çıkıp kesin olarak belli olması bekleniyor.