Romanya ile Danimarka arasında oynanan milli maçta başına aldığı darbe sonrası bandajla ilk yarıyı tamamlayan Kajer yerini Zanka’ya bırakmıştı.

SOL GÖZÜ MORARDI
Fenerbahçe’ye dönen ve dün idmanda yer alan yıldız futbolcu bandajını çıkarttı. Kjaer’in sol gözünün altının, maçta aldığı darbe sonrası morardığı görüldü.

Danimarkalı yıldız Karabük’te oynayabilecek.

NASIL SAKATLANDI

Danimarka'nın Dünya Kupası elemelerinde Romanya ile oynadığı maçta ilk yarının son dakikalarında alnına aldığı dirsek darbesiyle sakatlanan Fenerbahçeli futbolcu, kendisine yapılan tedavinin ardından ilk yarının sonuna kadar sargıyla oyuna devam etti. Maçın ikinci yarısına başlamayan Danimarkalı stoper yerini Zanka'ya bıraktı.

FRANSIZ BASININA KONUŞTU
Adı son günlerde İngiltere Premier Lig devleri Chelsea ve Arsenal ile anılan Simon Kjaer, daha önce peş peşe yaptığı açıklamalarda Fenerbahçe'de kalacağının işaretlerini vermişti.

OTURMAK KEYİFSİZDİ
Kjaer, "Üst düzey liglerde 300'ün üzerinde maç oynadım. Genç oyunculara birikimlerimi, deneyimlerimi aktaracak tecrübe edindim. Danimarka'nın son Avrupa Şampiyonası'na katılamaması beni çok üzdü. TV karşısına geçip kanepede o maçları izlemek hiç keyifli değildi. Sahada olmayı, orada mücadele etmeyi isterdim. Şimdi Rusya'daki Dünya Kupası'nda yerimizi almak istiyoruz" demişti.

Kaynak: Kral Spor