Sarı Lacivertli takımda top oynayan tecrübeli defans oyuncusu Simon Kjaer için Avrupa ekipleri birbirleri ile yarışıyor. Fenerbahçe, daha önce deneyimli defans oyuncusu Kjaer için 15 milyon Euro istemişti.

Ancak dünya devlerinden olan Milan, Liverpool, PSG, Monaco, Lyon gibi takımların Kjaer’i renklerine bağlamak istemesi Fenerbahçe yönetimini harekete geçirdi.

MİLAN KJAER İÇİN DEVREYE GİRDİ

Başarılı defans oyuncusu için fiyat soran en son takım ise İtalyan devi Milan oldu. Sarı Lacivertli takım, bu talebe, “Danimarkalı oyuncu Simon Kjaer’in fiyatı 20 milyon. Eğer bu rakamı vermeyi kabul ederseniz, sizinle görüşebiliriz” mesajını yolladı.

Çinli işadamı Yonghong Li’nin satın almış olduğu Milan kulübü Fenerbahçe’ye cevap olarak : ''En kısa sürede sizinle irtibata geçeceğiz. Bizden bir haber bekleyin mesajı verildi.''

DANİMARKALI OYUNCU İÇİN GELİYORLAR

İtalyan devi Milan’ın transfer çalışmalarını sürdüren sportif direktörü Massimilano Mirabelli dün Porto’da oynayan Andre Silva’nın transferini 40 Milyon Euro’ya bitirdi.

Massimilano Mirabelli’nin gerçekleştirdiği bu transferden sonra yakın zamanda İstanbul’a gelip Fenerbahçe ile Kjaer için masaya oturması bekleniyor.