Kayserispor'dan Açıklama! 'Bizim İçin Ligler Bitmiştir'

Süper Lig takımlarından Hes Kablo Kayerispor’da Başkan Berna Gözbaşı, liglerin iptal edilmesi için çağrı yaptı.

Kayserispor'dan Açıklama! 'Bizim İçin Ligler Bitmiştir'

Kayserispor'dan Açıklama! 'Bizim İçin Ligler Bitmiştir'

Hes Kablo Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, coronavirüsün futboluda vurması üzerine sezonun iptal edilme kararının alınmasını talep etti.

Berna Gözbaşı, sosyal medya hesabından şu sözleri söyledi:

"Geçen hafta "önce sağlık" diyerek, liglerin ertelenmesini talep etmiştik. Ne kadar haklı olduğumuz, ilk olarak çok değerli Fatih Terim, Abdurrahim Albayrak, ardından Fenerbahçe kulübünde bir futbolcu ve personelde koronavirus değerlerinin pozitif çıkması ile bir kez daha ortaya çıktı."

"BU SAVAŞ UZUN SÜRECEK"

"Hastalığa yakalanan camianın çok değerli isimlerine acil şifa diliyoruz. Geçen hafta liglerin ertelenmesi kimbilir kaç futbolcu, yönetici, teknik adam, polis, gazetecinin vs. bu salgına yakalanmasını önledi? Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca liderliğinde sağlık personelinin büyük özverisine karşın, vaka ve ölüm sayısı ne yazık ki artıyor. Benzer coğrafya ve kültürün olduğu İtalya ve İspanya, endişelerimizi artırıyor ve bu savaşın düşünülenden de öte uzayacağını gösteriyor."

"BİZE GÖRE LİGLER BİTMİŞTİR!"

"Bu aşamada bize göre LİGLER BİTMİŞTİR. Bundan sonra futbolcuların toplanması, risk ortamına girmeleri, form tutmaları öngörülen süreler içinde mümkün değildir. Bu süreç tüm motivasyonumuzu bozmuş, teknik yönetimden, futbolcusuna öncelik doğal olarak kendileri ve ailelerinin sağlığı olmuştur."

"EN KISA ZAMANDA FUTBOLCULARI EVLERİNE GÖNDERMEMİZ GEREKİYOR"

"Özellikle yabancı bazi futbolcularımızı Kayseri'de tutmamız zor hale gelmistir. En kısa sürede futbolcuları evlerine göndererek bile bile ladese son vermeliyiz. En kısa zamanda ligin sonlandirilma sekli ve teknik ve finansal sorunların tartışılması gerektiğini düşünüyoruz."

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR