Siyah Beyazlı takımın önümüzdeki sezon için de kiralama konusunda anlaşmaya vardığı Brezilyalı futbolcu Anderson Talisca Çin kulüplerinin radarına girdi. Portekiz basınında çıkan haberlerde Brezilyalı oyuncunun sözleşmesinde yer alan 25 milyon Euro’yu (100 milyon TL) ödemeyi gözden çıkaran kulüpler var. Eğer 25 Milyon Euro bir takım verirse Talisca Kara Kartal’ın elinde uçabilir.

TALİSCA BAŞKA TAKIMA TRANSFER OLABİLİR

Beşiktaş’ta bu sezon ortaya koymuş olduğu futbol ile tüm dikkatleri üstünde toplayan Talisca, çıkmış olduğu 33 karşılaşmada 17 gol 6 asist yapma başarısı göstermişti. Kara Kartal bu sezon sonu oyuncunun opsiyonunda bulunan 1 senelik daha opsiyon hakkını kullanarak oyuncu ile yola devam etmişti. Ancak Talisca’nın serbest kalma bedeli 25 Milyon Euro’yu veren bir takım olursa Brezilyalı yıldız başka takıma transfer olabilecek.

BREZİLYALI YILDIZ KARA KARTAL’DA KALMAK İSTİYOR

23 yaşındaki Brezilyalı yıldız oyuncu daha önce yapmış olduğu açıklamada Siyah Beyazlı takımda kalmak istediğini dile getirmişti. Benfica’da zor zamanlar yaşadığını belirten Talisca, kendisine Beşiktaş’ta büyük bir şans verildiğini ve bu şansıda en iyi şekilde değerlendirdiğini aktardı.