Siyah Beyazlı ekip bu sezon Süper Lig’in bitimine bir hafta kala şampiyonluğunu ilan etti. Kara Kartal şampiyon olduktan sonra ilk iş olarak transfer konusuna önem verdi. Beşiktaş’ta bu sezon devre arasında takıma kiralık olarak katılan Demba Ba için Kara Kartal harekata geçti.

BEŞİKTAŞ’A FIRSAT DOĞDU

Çin Ligi’nde yeni bir kural çıktı. Bu futbol kuralına göre artık ilk 11’de sadece 3 yabancı forma şansı bulabilecek. Demba Ba’nın kulübü Shanghai Shenhua bu yüzden dolayı başarılı oyuncuyu devre arasında Kara Kartal’a kiralamıştı. Bu kuralda kontenjanını dolduran takım Demba Ba’yı kadrosuna katmakta güçlük çekiyor. Bu yüzden dolayı Beşiktaş’a bu oyuncunun uygun bir fiyata bırakabileceği söyleniyor.

KARA KARTAL TRANSFER İÇİN DEVREYE GİRECEK

Siyah Beyazlı takım golcü oyuncu Demba Ba’yı transfer etmek için yakın bir zamanda devreye girecek. Çin kulübü Shanghai Shenhua ile istenilen rakamlarda anlaşılırsa bu transferin kısa bir zaman içerisinde bitirilmesi bekleniyor.

Diğer yandan Siyah Beyazlı takım Talisca'nın sözleşmesini bir yıl daha uzattı. Brezilyalı oyuncu bir sene daha siyah beyazlı formayı terletmeye devam edecek.