Siyah Beyazlı takım, bonservis bedelinin bir bölümü Lorient diğer bölümü de Porto takımında olan Vincent Aboubakar transferini 5-6 milyon Euro civarında bir rakama gerçekleştirmek istiyor. Ancak Aboubakar transferi için devreye iki takımın girmesi Kara Kartal’ın işini epey zora soktu.

Kamerunlu yıldız futbolcu için Fransız ekibi Rennes'in 10 milyon Euro, İngiliz ekibi Newcastle United'da 12 milyon Euro'yu gözden çıkardığı iddia ediliyor.

KARTAL LlORENTE’Yİ GÜNDEMİNE ALDI

Daily Express gazetesinin gerçekleştirmiş olduğu habere göre İngiliz ekibi Newcastle United, Kamerunlu golcü oyuncu Aboubakar'ı kadrosuna katmak için elinden geleni yapıyor. Siyah Beyazlı takım Aboubakar'ın takımdan ayrılık ihtimali üzerine Fernando Llorente'yi ismini gündemine aldı. Aboubakar transferi eğer gerçekleşmez ise İspanyol golcü oyuncu için devreye girilecek.

Diğer yandan Fenerbahçe'nin de Aboubakar transferi için devrede olduğu öğrenildi. Kamerunlu oyuncuyu kadrosuna katarak forvet hattını güçlendirmek isteyen Kanarya, futbolcunun kulübü Porto ile görüşmeye hazırlanıyor. Fenerbahçe, Aboubakar'ın bonservis bedelinde istediği ekonomik şartları oluşturabilirse bu transferi gerçekleştirecek. Ayrıca Fenerbahçe, Meksika Ligi'nde top oynayan Gignac ismini de transfer listesine aldı.