Siyah Beyazlı takım, Palmeiras'ın Kolombiyalı forvet oyuncusu Miguel Borja'yı transfer etmek istiyor. Sezonun bitmesi ile transfer çalışmalarına aralıksız başlayan Kara Kartal listesine yeni bir ismi daha aldı. 

ABOUBAKAR YERİNE BORJA DÜŞÜNÜLÜYOR

Beşiktaş Palmeiras'ın Kolombiyalı forvet oyuncusu Miguel Borja'yı gündemine aldı. Kara Kartal'ın futbol komitesi Vincent Aboubakar konusunda sorun yaşayınca Borja'yı kiralamak için Brezilya ekibi ile görüşmeleri hızlandırdı.

Palmeiras'ta 21 karşılaşmaya çıkan Kolombiyalı oyuncu 7 gol kaydederken, 1 asist gerçekleştirdi.

Borja kariyerindeki en parlak zamanını ise Atletico Nacionel takımında yaşadı.   Kolombiya ekibinde 2016-2017 senesi içinde 8 ay süre görev alan ve 27 maça çıkan 24 yaşındaki futbolcu, 16 gol, 1 asistlik performans göstermişti.

Diğer yandan Beşiktaş Fenerbahçe'de geçen sezon top oynayan Lens için transfer çalışmalarına başladı. Sarı Lacivertli takım ile anlaşamayan Lens'in İstabul'da oynak istediği biliniyor. Siyah Beyazlı takım Lens'in kulübü Sunderland ile görüşerek bu transferi gerçekleştirmeye çalışacak. 

Eğer transfer için ekonomik koşullarda anlaşılırsa bu transfer yapılacak. Beşiktaş bu transfer ile kanat bölgesindeki alternatiflerini çoğaltmak ve Şampiyonlar Ligi arenasına güçlü bir kadro ile çıkmak istiyor.