Tolgay Arslan’ın Siyah Beyazlı takım ile anlaşması önümüzdeki sezon sezon sona erecekti. Ancak Siyah Beyazlı ekip, 26 yaşındaki futbolcu ile yeni anlaşma yaparak oyuncu ile söz kesmiş oldu.

Tolgay Arslan’a İtalyan takımlarından Inter ve Napoli gibi ekipler talip olmuştu. Inter, Beşiktaş’a Tolgay transferi için resmi teklif yapıp 4.5 milyon Euro para önermişti. Napoli ise bir menajer aracılığı ile Kartal’ın kapısını çalmış ve 3.5 milyon Euro teklif etmişti. Bu gelişmelere karşısında Kara Kartal 26 yaşındaki oyuncu için 8.5 milyon Euro talep etmişti.

TOLGAY ARSLAN İLE 4 SENELİK ANLAŞMAYA VARILDI

Kara Kartal 26 yaşındaki Tolgay Arslan ile 4 senelik anlaşma imzaladı. Kara Kartal’ın yapmış olduğu anlaşmada Tolgay’ın ücreti 1.6 Milyon Euro’dan, 1.8 Milyon Euro’ya çıkarıldı.

Diğer yandan Siyah Beyazlı takım geçen sezon takımda kiralık olarak oynayan Vincent Aboubakar'ı bonservisi ile birlikte transfer etmek istiyor. Kartal oyuncunun kulübü Porto ile pazarlıklara başladı. Eğer maddi anlamda anlaşılırsa Kamerunlu golcü oyuncu transfer edilecek. 

Vincent Aboubakar'da daha önceden yapmış olduğu açıklamada Beşiktaş'ta oynamak istediğini dile getirmişti.