Karşıyaka Kulübü’nün Borçları Açıklandı!

Karşıyaka Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı, takımın mali durumu ile ilgili bilgi verdi.

Karşıyaka Kulübü’nün Borçları Açıklandı!

Karşıyaka Kulübü’nün Borçları Açıklandı!

Karşıyaka’da ekibinin sosyal medya hesabında canlı yayına konuk olan Başkan Turgay Büyükkarcı, 31 Aralık 2019 itibarıyla borçlarının 80 milyon 633 bin TL olduğunu duyurdu. 31 Mayıs 2019’da gerçekleşen son ekonomik genel kurulda borcu 57 milyon 266 bin 436 TL olarak belirtip üyelerden ibra alan yeşil- kırmızılılarda Büyükkarcı, kulüp tüzüğünde bulunan, "Yönetimler 1 yıl içinde yüzde 3’ü aşan borçlanmadan sorumludur" şartına yönetim olarak takılmadıklarını aktardı.

Sene bitiminde 23 milyon TL’den fazla artan borcun senenin ilk aylarında azaldığını vurgulayan Büyükkarcı, "Bunların 14 milyon TL’si icra takipli borçlar, kamu borçları. Bu bizim şu andaki yönetimi ilgilendirmeyen, üstünde yükümlülüğü olmayan borçlar. Bunun 10 milyon TL’si de avanslar kaleminde yer alan borçlar" şeklinde konuştu.

DEDİKODULARI YALANLADI

Takımın borcunun 100 milyon TL’yi geçtiği söylentilerinin gerçeği yansıtmadığını aktaran Büyükkarcı, "Denetleme Kurulu raporuna göre 56 milyon 30 bin 541 TL bizim dönemimizi ilgilendiren borç var. Bu borç devraldığımız miktardan daha az bir borç. Borcun 100 milyonu aştığı, feci şekilde yüzde 3’ü geçtiğimiz iddiaları etik değil. Bu en geç eylül ayında yapılacak genel kurulda da görülecek" ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada Pınar Karşıyaka Antrenörü Ufuk Sarıca’nın senelik maaşının 650 bin dolar net, 1 milyon 100 bin dolar olduğu şeklinde yayılan söylentiler ile alakalı yorumda bulunan Başkan Büyükkarcı, "Ufuk Sarıca’nın sözleşmesi o söylenenlerin çok aşağısında. Bu iddiaları ispatlarsa ben o parayı cebimden ödeyeceğim. Gurur duysun Karşıyaka’yı Milli Takım hocası çalıştırıyor. Biraz vizyon lazım" diye belirtti. Büyükkarcı, futbol kulübüne ödemelerde 2 ay geriden geldiklerini, bunu da kapatacaklarını aktardı.

YENİ STAD YERİ HAZIR

Yeni stadının inşaatı senelerdir yılan hikayesine dönen Karşıyaka’da Başkan Turgay Büyükkarcı, stadın konumuyla alakalı B planlarının hazır olduğunu kaydetti. Yıkılan Karşıyaka İlçe Stadı ve takımın Yalı Tesisleri’nin yerine yapılması düşünülen stat projesinin ihalesinin 6 sene içinde 2 defa açılan davalarla iptal olduğu Karşıyaka’da Büyükkarcı, "Bizim stat konusuyla ilgili B planımız var. Yönetimle konuştuk. Neresi, nerede ve ne zaman olacağıyla ilgili kesinlikle bilgi vermeyeceğiz. Onaylanana kadar vermek istemiyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR