Bu sezon Spor Toto Süper Lig’de lider olan Kara Kartal çalışmalarını hızla sürdürmeye devam ediyor. Beşiktaş ilk olarak bu sezon takıma büyük katkı sağlayan Anderson Talisca ile 1 sene daha sözleşme uzattı.
Siyah Beyazlı takımın Anderson Talisca ile yaptığı anlaşmanın detayları ortaya çıkmaya başladı.

KARTAL TALİSCA’YA 4.5 MİLYON EURO VERDİ

Siyah Beyazlı takım Anderson Talisca için kiralama opsiyon kararını bir kez daha kullandı. Oyuncu ile 1 yıllık kiralık olarak devam edecek olan Kartal Talsica’ya 2.5 Milyon Euro verecek. Beşiktaş geçen sezonda oyuncuya 2 Milyon Euro vererek kiralamıştı.

Böylece Talisca transferinin maliyeti 4.5 Milyon Euro’ya kadar çıktı. Brezilyalı yıldızın satın alma opsiyonu ise 22.5 Milyon Euro.

Ayrıca Kara Kartal Milli futbolcu Caner Erkin'in bonservisini İnter kulübünden aldı. Siyah Beyazlı takım dün KAP'a yapmış olduğu bilgilendirmede Caner Erkin transferini resmi olarak kamuoyuna duyurdu. 

Diğer yandan Siyah Beyazlı takımda Aboubakar bilmecesi devam ediyor. Kamerunlu oyuncunun kulübü Porto ile görüşmek için Başkan Fikret Orman hazılık yapıyor. İstenilen rakamlarda anlaşılırsa Kara Kartal Vincent Aboubakar'ı renklerine bağlayacak.