Siyah Beyazlı takımda, Şenol Güneş'in sözleşme uzatma konusu ile ilgili bir hayli haber ortaya çıkmıştı. Basında yer alan haberlerde Şenol Güneş’in A Milli takıma gideceği ya da Trabzonspor'un 50. Yılı olduğu için Karadeniz ekibinin başına geçeceği söylenmişti.

Siyah Beyazlı takımın Başkanı Fikret Orman, ortaya çıkan bu haberleri oldukça sert bir üslup ile cevap vererek tecrübeli teknik adamın sözleşmesini uzatmak istediklerini dile getirmişti.

Bu olaylardan sonra Kara Kartal cephesinden resmi bir açıklama gelmiş ve Şenol Güneş'in +1 opsiyonunun kullanıldığı ve önümüzdeki senede Siyah Beyazlı takımın başında olacağı belirtilmişti..

Siyah Beyazlı takımın Başkanı Fikret Orman, şampiyonluktan sonra gerçekleştirdiği konuşmalarda net ifadeler kullanmaktan kaçınmış ve sözleşmesinin uzatılmasında detaylara bakacağını dile getirmişti.

KARTAL’DA ŞENOL GÜNEŞ KRİZİ

Şenol Güneş konusu ile ilgili Siyah Beyazlı takımda kriz çıktı. Senelik ücreti 1.5 milyon Euro olan Şenol Güneş'in yeni yapmış olduğu anlaşmada alacağı ücretin 2 milyon Euro olarak belirlendiği ortaya çıktı. Ancak Şenol Güneş’in bu rakamı beğenmeyerek kabul etmediği belirtildi.

Siyah Beyazlı takımda bu olay kriz ortaya çıkarırken, ücret konusunda son durumun ne olacağı merak konusu haline geldi. Siyah Beyazlı takımda yaşanan ücret krizinin önümüzdeki günlerde netlik kazanacağı bildirildi.