Defans transferi konusunda çalışmalarını sürdüren Beşiktaş uzun zamandır Vida'nın peşine düşmüştü. Kartal sonunda oyuncunun klubü olan Dinamo Kiev’den müjdeli haber aldı. Rus ekibin başına gelen teknik adam Alexander Khatskevich basına yapmış olduğu açıklamada Siyah Beyazlı takım ile ilgili bilgi vermişti. Alexander Khatskevich deneyimli oyuncu Vida'nın takımdan ayrılabileceğinin sinyallerini vererek bu oyuncunun yerine transfer çalışması yaptığı belirtti. 

VİDA'NIN KARTAL'A GELMESİ AN MESELESİ

28 yaşındaki deneyimli defans oyuncusunun menajeri aracılığı ile anlaşma sağlayan Kara Kartal, 7 milyon Euro’da ısrarcı olan Dinamo Kiev ile pazarlık yaparak bu rakamı aşağıya çekmeye çalışıyor.  

Kartal Vida transferi için Denys Boyko artı 3 milyon Euro'yu Kiev takımına teklif etti. Keiv'den gelecek olan haberi bekleyen Kara Kartal teknik direktörlerinin Vida gidebilir demesinden sonra heyecanlanmıştı. Bu transferin yakın bir zamanda gerçekleşeceği gelen bilgiler arasında yer alıyor. 

Diğer yandan Beşiktaş, Jeremain Lens transferi içinde devreye girdi. Oyuncunun klubü Sunderland ile görüşecek olan Kartal bu transfer için yoğun mesai harcayacak. Kartal, Jeremain Lens transferi ile kanat bölgelerini güçlendirmeye çalışacak.