Siyah Beyazlı kulüp Shanghai Shenhua ile bonservis problemini bitirmesi halinde tekrar sözleşme imzalatmayı beklediği Demba Ba transferinde yönetimin planları değişti.

2014-15 sezonunun bitmesinin ardından 13.5 milyon Euro’ya Çin ekibi Shanghai Shenhua’ya giden Demba Ba, yaklaşık 1 yıl boyunca bir sakatlık geçirmiş ancak devre arasında Beşiktaş’a geri dönmüştü.

AĞRILARI NEDENİYLE SON MAÇTA BİLE OYNAYAMADI

Spor Toto Süper Lig’in ikinci devresinde Siyah Beyazlı formayı sadece 2 maçta terleten ve 24 dakika görev alan Demba Ba ağrıları sebebiyle şampiyonluk kupasının kaldırıldığı Osmanlıspor karşılaşmasında bile görev alamadı.

TEMMUZ AYINDA KAMPA KATILABİLİR

32 yaşındaki Senegalli futbolcu ağrıları sebebiyle Fransa’da bıçak altına yatacak. 22 Haziran tarihinde yapılacak olan operasyon sonrası tedavisine İstanbul’da devam edecek. Demba Ba temmuz ayının sonlarında ise Kara Kartal’ın kampına katılması bekleniyor.

TEDAVİ OLUMSUZ GEÇERSE YOLLAR AYRILACAK

Ancak Demba Ba’nın tedavi sürecinde bir uzama meydana gelirse Kara Kartal bu oyuncuyu kiralamak için Çin kulübüne ısrar etmeyecek. Tedavi süreci olumsuz geçerse Kar Kartal Demba Ba ile yolları büyük bir ölçüde ayıracak. Senegalli futbolcu Siyah Beyazlı forma ile ilk sezonunda 18 gol atmış, ancak bu sezonki arım sezonda 1 gol atma başarısında bulunmuştu.