Sarı Lacivertli takım Mathieu Valbuena, Nabil Dirar ve Mehmet Ekici transferlerini yaptıktan sonra çalışmalarına tüm hızıyla sürdürmeye devam etti. Fenerbahçe, Jeremain Lens transferinde pürüz çıkması ihtimalini göz önünde bulundurarak alternatif isimlere yönelim yaptı. Sarı Lacivertli takım, geçen sezon gündeme gelmiş olan ancak Van der Wiel transferinin ardından vazgeçilen Barcelona’lı sağ bek Douglas için Kanarya devreye girdi. Geçen sezon Sporting Gijon’da kiralık olarak top oynayan 26 yaşındaki Brezilyalı futbolcunun bonservis fiyatı öğrenilecek. Dünyaca ünlü Katalan takımının yüksek bir fiyat istemesi durumunda oyuncuya kiralık teklifi yapılacak.

DOUGLAS 2 BÖLGEDE GÖREV YAPABİLİYOR

Fenerbahçe eğer bu transferi gerçekleştirirse Aykut Kocaman bir hayli rahatlamış olacak. Douglas sadece sağ bekte mevkiinde değil, ön bölgede de görev alabiliyor. Brezilyalı oyuncu defans bölgesinde Şener Özbayraklı, hücum bölgesinde ise Nabil Dirar ile rekabete girecek. Aykut Kocaman bu oyuncuyu hem defans hem de iler de oynatabileceğinden dolayı çok istiyor.

Bu transferin önümüzdeki günlerde netlik kazanması bekleniyor. Eğer Sarı Lacivertliler Douglas transferini yapamazsa başka alternatiflere yönelecek.