Elline Gollert ile Roma'da evlilik hazırlığı yapan Simon Kjær, müstakbel eşinin Fenerbahçe'den ayrılma konusundaki ısrarı nedeniyle başka bir takım arayışına girdi. Kjær, İtalya ya da Fransa'da futbol yaşantısına devam etmeyi istemekte.

Fakat Virgil van Djik'ten vazgeçen Liverppol Kjær' in kafasını karıştırdı. İngiliz ekibinin bu transferi çok istemesi, Kjær' in rotasını İngiltere'ye kaydırabilir. Yıldız futbolcu ay sonunda yapacağı düğünün ardından  geleceğini tayin edecek.

FENERBAHÇE CEPHESİ

Simon Kjær takımın en önemli ismi. Fakat Fenerbahçe'nin yaptığı Finansal - Fair Play Anlaşması gereği elinin kolunun bağlı olduğu, bonservise para verip bir oyuncu alabnilmek adına ilk önce oyuncu satışı yapması gerektiği için, Kjær' in satışına yüksek bonservis geliri elde etmek adına sıcak bakıyor. Liverpool Van dijk için 60 milyon Avro teklif etmeyi planlamış fakat daha sonra vazgeçmişlerdi. Kjær için kesenin ağzının açılacağı düşünülüyor. 

AYKUT KOCAMAN CEPHESİ

Aykut hoca gelir Kjær giderse bu duruma en çok Aykut Kocaman üzülür çünkü Kjær' in takımda kesinlikle tutulması yönünde talimat veren hoca yüksek bonservis dahi verilse takımda görmek istediğini belirtti.