Geçen sezon forvetlerinden beklediği performansı bulamayan Napoli gözünü Beşiktaş'ın yıldızına dikti.

Geçen sene üç forveti Torino'dan Maksimovic'e 20, Dinamo'dan Rog'a 13, Bordeaux'dan Ounas'a ise 10 milyon Euro veren İtalyan ekibinin Cenk Tosun için Beşiktaş'a 11+4.5 milyon Euro'luk toplam 15.5 milyon Euro'luk teklif yaptığı iddialar arasında yer aldı

Nopali Menajerleri aracılığıyla bu teklif siyah-beyazlı kulübe ulaşırtırıldı, Napoli'nin hocası Maurizzio Sarri'nin Cenk Tosun için geçen sezon Şampiyonlar Ligi maçlarından beri yakından izlediği ve transfer edilmesi için hazırlık yapıldığı bildirildi. Zapata'nın Torino'ya satılmasının hemen ardından teklifin resmiyet kazanacağı, yönetimin de bu teklife hayır demeyeceği konuşulmaya başlandı.

öte yandan Beşiktaş kulübü Gökhan İnler ile sözleşmeyi karşılıklı olarak fesh etti.Gökhan İnler kendine kulüb arayışı devam ettiği biliniyor bu nedenle Trabzon ile anlaşma aşamasında olduğu kaydedildi.

GÖKHAN İNLER TRABZONSPOR'A YAKIN

“Hiçbir şekilde o takımlara gitmem” diyerek Fenerbahçe ve Galatasaray’a ilk günlerden kapıyı kapatan Gökhan İnler’e, İtalyan ekibi Atalanta ile Türkiye’den Medipol Başakşehir ile Süper Lig’e yeni çıkan Göztepe’nin de yakın ilgi duyduğu, fakat İnler’in ilk tercihinin Trabzon olduğu kaydedildi. Geçen sene 16’sı ilk 11, 30 resmi maçta şans bulan Gökhan, skora 2 asistlik katkı sağladı.