Avrupa Futbol Şampiyonası’nda yarı finale adını yazdıran U-17 Milli Takımı’nın 4 genç yeteneğine Teknik Direktör Igor Tudor olumlu not verdi. Hırvat teknik adam, Galatasaray’ın yaz kampına 17 yaşındaki 4 futbolcuyu da dahil etme kararı aldı. Sarı-kırmızılı ekipte, Atalay Babacan (Orta saha-on numara), Ozan Kabak (Stoper), Yunus Akgün (Forvet), Abdussamed Karnucu’nun (Önlibero) Tudor’un kampta görmek istediği futbolcular olduğu belirtildi. Yönetim de Hırvat çalıştırıcının verdiği  rapor ışığında bu futbolcuları profesyonel yaptı. Sözleşmelerinin onaylanması için ise 17 Haziran’ın beklendiği aktarıldı.

Böylelikle 19 Haziran’da sezona start vererek 28 Haziran’da yurt dışı kampı için Slovakya’ya hareket edecek olan galatasaray'da Tudor, altın jenerasyon olarak adlandırılan 2000 doğumlu 4 genç yeteneğe de şans vermiş olacak.

LİGDE DE DENEYECEK

Bir yandan transferlerde ki kararsızlığı ve transfer edilecek isimlerle alakalı sürecin uzaması, diğer yandan da takımda birçok oyuncuyla yolların ayrılacak olmasından ötürü UEFA Avrupa Ligi’nde oynayacakları ön eleme karşılaşmalarında kadro kurmada sıkıntı yaşayan sarı-kırmızılılarda Tudor bu futbolculardan istifade etmeyi de hedefliyor. Hırvat çalıştırıcının sezon içinde de bu futbolculardan 1-2’sinin devamlı olarak kendileriyle beraber olmasını talep ettiği vurgulandı.