Öte yandan İspanya Milli Takım kaptanı olan Sergie Ramos, Barcelona'nın stoperi Pique'nin Katalonya'nın bağımsızlık referandumu hakkındaki atmış olduğu tweeti yüzünden kavga etti.

İspanya'da gündeme oturan olay 1 Ekim'de Katalonya özerk bölgesinde düzenlenecek olan bağımsızlık referandumu.

Katalanya'nın sembolü Barcelona kaptanı Pique dün yapmış olduğu paylaşımda yurttaşları barıştan yana tavırlarını korumaya ve oy kullanmaya çağırdı. Pique'nin bu paylaşımı dün gece bir moda etkinliğinde boy göstermiş olan Sergio Ramos'a soruldu.

RAMOS'LA PİQUE ARASINDA BAĞIMZISLIK TARTIŞMASI

Pique ile aralarındaki gerilimi bilinen İspanya Milli Takımı ve Real Madrid kaptanı, Barcelonalı oyuncunun yaptığı paylaşımın milli takımda ıslıklanmasına engel olmayacağını belirtti.

''Eğer taraftarların kendisini ıslıklamasını istemiyorsa Pique'nin tweeti iyi bir tweet değil. Kaptan olarak milli takımdaki iyi atmosferi koruması lazım. Pique ne söylediğini çok iyi biliyor. Milli takımdaki durumuna yardımcı olacağını sanmamaktayım'' sözleriyle ayrılıkçı fikirlere sahip olduğu için İspanyol taraftarlardan tepki gören Pique'yi eleştirdi.

Pique dün sosyal medya hesabından; "Bugünden pazar gününe kadar barışçıl bir şekilde kendimizi ifade yapalım. Onlara hiçbir bahane vermemeye çalışalım. Onların istedikleri savaş. Güçlü ve yüksek sesle söyleyelim. #OyKullanacağız'' mesajını paylaştı. Bunun üzerine İspanyol taraftarlar Piqey'ye küfürler yağdırdı.