Irkça Tezahürata Büyük Ceza!

UEFA, Sırbistan'ın 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde Portekiz ile oynadığı maçta, ırkçı tezahüratları nedeniyle biri ertelemeli olmak üzere iki maç seyircisiz oynama cezası verdi.

Irkça Tezahürata Büyük Ceza!

UEFA, EURO 2020 Elemeleri'nde Portekiz ile yapılan maçta ırkçı tezahüratlar sebebiyle Sırbistan'a biri ertelemeli olmak üzere iki maç seyircisiz oynama cezası verildiğini duyurdu.

UEFA'dan tarafından yapılan bildiride, 7 Eylül'de Belgrad'da oynanan ve Portekiz'in 4-2 kazandığı karşılaşmada ev sahibi taraftarların ırkçı tezahüratları sebebiyle Sırbistan'a iki maç seyircisiz oynama cezası verildiğini açıkladı. Bir maçlık cezanın bir yıllığına ertelendiği belirtildi.

Ayrıca sahaya taraftar girmesi ve meşale yakılması nedeniyle Sırbistan Futbol Federasyonunun 33 bin 250 avro para cezası aldığı da belirtildi.

Sırbistan'ın EURO 2020 Elemeleri B Grubu'nda Lüksemburg'u 14 Kasım'da evinde ağırlayacağı karşılaşmada, seyirci bulunmayacak.

B Grubu'nda 6 maçta 10 puan toplayan Sırbistan, bir maç fazlası bulunan Ukrayna'nın 9, Portekiz'in ise bir puan gerisinde üçüncü sırada yer alıyor.

 

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR