Amacının Dünya Kupası'nda Hollanda formasıyla top koşturmak  olduğunu ifade eden Sneijder bunun için Nice'e geldiğini söyledi.

"TÜRKİYE'DE HEP GÜVENDEYDİM"

İngiliz sözde gazetecinin Türkiye hakkında sorduğu tuzak sorulara çok net bir yanıt veren Hollandalı futbolcu, Türkiye'de kendisini her zaman güvende hissettiğini ifade etti.

Sneijder, "Türkiye'de hiçbir zaman kendimi güvende hissetmediğim bir durum olmadı. Galatasaray ve İstanbul yaşamımın bir parçası ve bu deneyimi asla unutmayacağım" diye konuştu.

REİS-İ CUMHUR'DAN SNEİJDER'E ÖVGÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Galatasaray'ın yıldız futbolcusu Sneijder'i örnek gösterip, "Bakın Galatasaraylı Sneijder, Hollandalılar gibi düşünmüyor. 'Burada eşimle beraber çok iyi durumdayım' diyor" ifadesini kullanmıştı

Öte yandan Kemal Kılıçdaroğlu Alman basınına Türkiye ile ilgili kin kustu.

REİS-İ CUMHUR KILIÇDAROĞLU'NA SERT ÇIKTI: YAZIKLAR OLSUN

Ülke olarak ilaç yurtdışından mı gelecek. Onun bedelini biz devlet olarak veririz. Vatandaşımın ilaç yok diye çile çekmesini göz ardı edemeyiz. Hakkınızı arayın, böyle bir şey olduğu zaman ilgililere, yetkililere ulaşacaksınız. Unutmayın o günleri, ilaç dahi alamıyorduk.

Doktor yazıyor beş tane ilaç, ikisi var üçü yok. Soruyouz, "Git eczaneden al" diye birde azarlıyorlardı halkı. Rahmetli Savaş Ay'ın programında Kılıçdaroğlu ne yapıyordu? Hey gidi günler hey! Bunlarda sosyal adalet, sosyal demokrasi diye bir kavram mevcut değil. Sosyal adalet bizde var, biz de onun gereğini yapıyoruz. Sözde adalet yürüyüşü yapıyor. Çıkmış Alman dergisine beyanatta bulunuyor, sana yazıklar olsun!