İngiltere Premier Ligi' nden iki dev takımı olan Manchester United ve Tottenham' ın radarında bulunan Başakşehir'in altın çocuğu Cengiz Ünder adına İstanbul temsilcisi ile görüşmelere başlayan takım açıklandı.

Süper Lig'in başarılı ekiplerinden olan ve sezonu 2. sırada bitiren Medipol Başakşehir'de asbaşkan görevinde bulunan Mustafa Saral, "İngiltere' nin iki köklü klübü Manchester United ve Tottenham'ın yakın ilgisi var. Birkaç kulüp Cengiz Ünder' i izliyor. Fransız takımı olan Lille de biz ile direkt olarak görüştü. Bu mevzu bahis konusu olan kulüplerin bazıları ile görüşmeler yaptık. Hep aynı yanıtı veriyoruz. Böyle ilgi görmek onur verici, güzel fakat bize göre harika bir sezonu geride bırakan  Cengiz Ünder' in burada bir sezon daha kalıp sonra ayrılmasının onun için daha iyi olacağını düşünüyoruz." dedi.

CENGİZ'İN İSTATİSTİĞİ

Sezon bitiminin ardından Cengiz Ünder' in Başakşehir' de ki istatistiklerine bakacak olur isek, 9 gol atıp, 7 asist ile oynayan Cengiz yabancı basın organları tarafından Juventus'un yıldızı Paulo Dybala' ya benzetilmeye başladı bile.