Almanya’nın önde gelen gazetelerinden olan Bild Halkan Çalhanoğlu ile ilgili çok önemli bir haber yaptı. Alman Bild gazetesinin yer verdiği habere göre 23 yaşındaki genç futbolcu için kulübü Bayern Leverkusen’e 17.6 milyon Euro teklif edildi.

Alman kulübü Leverkusen Arsenal’dan gelen teklifi değerlendirmek için İngiliz kulübünden zaman istedi. Milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu, FIFA’dan aldığı 4 aylık cezasını bitirmişti.

Diğer yandan Arsenal’in Arda Turan’ı da istediği iddia edilmişti. Barcelona’nın yeni teknik direktörü Ernesto Valverde’nin önümüzdeki sezon Arda Turan’ı kadro da görmek istemediği iddia edildi. Bu olaylardan sonra Arsenal’in Arda’yı istediği haberleri ortaya çıkmıştı. Ancak İngiliz kulübü Arsenal bu transferin yalan olduğunu açıklayarak konuya açıklık getirmişti.

ARDA TURAN MİLLİ TAKIMI BIRAKMIŞTI

İsmi Arsenal ile sıkça anılan Arda Turan tatsız bir olay yaşadı. Makedonya maçı dönüşü Milli Takım uçağında gazeteci Biala Meşe'ye fiziki olarak saldıran ve sözlü olarak küfürler savuran Arda Turan bu olaylardan sonra milli takım kampından çıkarıldı. Arda Turan kamptan çıkarıldıktan sonra yaptığı açıklamada Milli Takımdan ayrıldığını açıkladı.