Geçtiğimiz sene Süper Lig' i ikinci sırada bitiren Medipol Başakşehir' de sezonun yıldızlarından biri olan Cengiz Ünder, İngiltere yolunda ilerliyor.

MANCHESTER CİTY TRANSFER İÇİN GELİYOR

BeinSports' un yapmış olduğu haber doğrultusunda; İngiltere Premier Lig' in dev ekibi Manchester City Medipol Başakşehir' in genç yıldızı Cengiz Ünder' in transferi için İstanbul'a geliyor. Başakşehir forması ile başarılı bir sezon geçirerek A Milli Takım' a kadar yükselen Cengiz' e Avrupa' dan birçok takım talip oldu. Başkan Göksel Gümüşdağ da daha önce Cengiz adına gelen teklifleri tescillemişti.

ENES ÜNAL'DAN SONRA CENGİZ ÜNDER

Manchester City daha önce Bursaspor' un genç milli futbolcusu Enes Ünal' ı transfer etmiş, önce Genk sonra Twente' ye kiraladıktan sonra bu yaz 14 milyon euro bonservis bedeli ile Villarreal' e transfer etmişti. İngiliz ekibinin Cengiz Ünder için de aynı politikayı izlemesi muhtemel.

Abdullah Avcı'nın ısrarla bir sezon daha kaldıktan sonra satılsın baskısından sonra Başakşehir Başkanı genç yıldız için 10 milyon Euro gibi yüksek  bir bonservis parası belirlemişti.