IFAB'dan Gelen Tavsiye Kararını Açıklama Cesaretiniz Var Mı?

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

IFAB'dan Gelen Tavsiye Kararını Açıklama Cesaretiniz Var Mı?

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Demirkol, “TFF’nin açıkladığı kararı değerlendirdi.”

3 haftaya yakın bir zaman sonunda, yapılan çalışmalar sonucunda tekrara gerek olmadığına karar verdi. Ben tekrarında değilim. Çünkü tekrar için fiziki hatalar olması lazım bence. Tekrar olmaması doğru bana kalırsa. Olabilirdi de. Sonuca etki eden bir hata, kural hatası var mı? Bence var. Ama her sonuca etki eden kural hatasında maç tekrarı olmamalı gibi geliyor bana.

Hüseyin Göçek, Göztepe-Beşiktaş maçının hakemi. Hüseyin Göçek, Gençlerbirliği-Trabzonspor maçının da hakemi. Hüseyin Göçek maç yönetti. Ortada bir kural hatası varsa yönetmemesi gerekirdi. Kural hatası olmadığına karar verdi federasyon herhalde, o yüzden maça atadı.

Hüseyin Göçek, bu hafta maç yönetmiyor. Muhtemelen yönetmeme sebebi de Baiano'ya kırmızı kartı VAR'a gidip, VAR'da onu görememiş olmaması. Bundan sonraki haftalarda Hüseyin Göçek'e görev verilmezse, bu başka türlü anlaşılabilir. 'Bu acaba Göztepe-Beşiktaş'tan mı? Gençlerbirliği-Trabzonspor'dan mıydı?' diye.

IFAB'dan gelen tavsiye kararını açıklama cesaretiniz var mı? demek, 'Biz biliyoruz tavsiye kararını. Burada kural hatası var diyor IFAB, siz söylemiyorsunuz.' demek . Buradan bu anlaşılır.

Bazı hakem hataları, yapılan kural hatalarından çok daha büyük sonuçlar doğurur. Bir kornerin, tacın kurallara aykırı kullanılması ya da burada olduğu gibi bir hava atışının eski kurallara göre kullanılmasından sa yanlış bir ofsayt, penaltı, kırmızı kart yorumu daha çok etkiler skoru.
Kural hatası yok diyorsa, tamam yok. Şimdi Oğuz Sarvan'a inanmayacak mıyım ben? İnanıyorum. Ama neden? Anlatsın, biz de bilelim. Aradığım şey şeffaflık. 'Kural hatası yok.', neden yok?

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Spor Haberleri