SÖZLEŞME MADDESİ ETKİNLEŞTİRİLMEYECEK

İngiliz takımı Manchester United'ın İsveçli golcüsü Zlatan Ibrahimovic'in mukavelesinde yer alan sözleşme bitiminde bir yıl daha kalma opsiyonunu kullanmayacağı ve İsveçli yıldız golcüyle yollarını ayıracağı iddia edildi.

Geçtiğimiz sezon Manchester United ile 1+1 yıllık sözleşme imzalayan 35 yaşındaki İsveçli golcü futbolcu hakkında İngiltere'den şok bir iddia geldi.

İngiliz Sky Sports, İngiltere Premier Lig takımlarından Manchester United'ın, Ibrahimovic'in sözleşmesindeki opsiyonu kullanmayacağını beyan etti. İngiltere Premier Lig ekibinin İsveçli yıldız gölcü Ibrahimovic'in sakatlığından sonra yeni bir forvet transferi arayışına gireceği belirtildi.

YENİ SEZON YENİ FORVET HATTI

Yeni sezona yeni bir forvet hattı ile girmeyi düşünen Manchester United'ın forvet transferindeki en büyük hedefleri ise Real Madrid ekibinde top koşturan Alvaro Morata, Borussia Dortmund'dan Pier E. Aubameyang ve  Torino takımından Andrea Belotti olarak göze çarpıyor.

35 yaşındaki Isveçli yıldız golcü futbolcu, geçen sezon Manchester United forması adı altında toplamda 46 maça çıkarken 28 gol kaydederken 10 da asist yaparak mücadele etmiş ve takımının UEFA Avrupa Ligi şampiyonu olmasında öenmli katkılarda bulunmuştu.