İbrahim Üzülmez: Her Maçın Hikayesi Farklıdır

Bursaspor’un teknik direktörü İbrahim Üzülmez, Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin düzenlemiş olduğu kahvaltı organizasyonunda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İbrahim Üzülmez: Her Maçın Hikayesi Farklıdır

Bursaspor’un teknik direktörü İbrahim Üzülmez, Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin düzenlemiş olduğu kahvaltı organizasyonunda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Takımın oyun kalitesinin tam olarak istenilen performansta olmadığını ifade eden Üzülmez, "Biz geleli 6 maç oldu. Menemen maçında istediğim düşünceyi ortaya koyduğumu söyleyemem. Bu anlamda kendime ufak bir eleştiri yapabilirim. Ondan sonraki süreçte Hatayspor maçında oyun içerisinde oyuncuların isteği ve coşkusu üst seviyedeydi. Karagümrük maçında zaman zaman iyi işler yaptık, ama zaman zaman son dakikada gol atmamıza rağmen, son saniyede rakibe de pozisyon verdiğimiz bir maçtı. Bu süre zarfında tam olarak beklentimi karşıladığımı söyleyemem. Futbolda hiçbir zaman gerçeklerden uzaklaşmak istemiyorum. Oyuncularımın daha fazla coşku hissetmeleri gerektiğini düşünüyorum. Çünkü Bursaspor taraftarı bunu istiyor. Ama bu lig farklı bir lig, her takımın önemli oyuncuları var. Yaş ortalamamız yüksek. Göze hoş gelen futbol izlettirmek, genel anlamda daha fazla ısıran, daha fazla üreten, hücumda etkili olan, taraftarıyla bütünleşen bir takım ortaya çıkarmak istiyorum ama bunlar çok kolay olmuyor. Bazen oyuncuların fiziksel anlamda sıkıntıları oluyor. Hem Traore hem Serdar, bireysel anlamda yetenekli oyuncular ama fiziksel anlamda zaman zaman sıkıntı yaşayan oyuncular. Seleznov çok gayretli ama onun da oyun içerisinde devamlılık anlamında sıkıntıları var. Ama bu oyuncular bize katkı sağlayacaktır. Oyunculardan memnunum. Bu yarışın içerisinde sonuna kadar devam etmek istiyorsak, birlikteliğimizi sağlamamız gerekiyor. Sadece saha içerisinde değil, saha dışında da bunu yapmamız gerekiyor"

Takımdaki kadro genişliğinden mutlu olduğunu belirten Bursaspor'un teknik direktörü, "Alternatif anlamında çok oyuncularımız var. Hakikaten o anlamda zorlanıyorum. Bugün taktik çalışması yapacağız, Burak Kapacak'ın sakatlığı var 3-4 hafta aramızda olmayacak. Bizim için önemli bir oyuncuydu ama bazen bu tür sakatlıklar oluyor. Onun yerine görev alacak arkadaşımız en iyi şekilde üstüne düşen görevi yerine getirecektir. Özer, Serdar, Traore, Seleznov, Kubilay ve diğerleriyle birlikte ofansif anlamında alternatifli oyuncu grubumuz var. Bunların içerisinde kimin oynayacağına dair iki oyuncuyu belirledik, iki oyuncuyu da belirlemeye çalışıyoruz. Rakibin de bölgedeki oyuncuların duruşu üzerine, doğrusunu söylemek gerekirse kararsızlıklar yaşıyorum. Bu 4 oyuncudan ikisi kafamda netleşti, diğer ikisiyle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Her maçın hikayesi farklıdır. Hiçbir oyuncumu ayırt etmem. 27 kişiyiz, sonuçta bir ilk 11 olacak. Oyuncuların, bu formayı verdiğim anda en iyi şekilde değerlendirmesi gerekiyor. Değerlendiremezse, bekleyen var. Bekleyene vermek zorundayım. Bu anlamda rekabeti oluşturmamız gerekiyor. Serdar geçen gün bana geldi, 'Bu lig kolay bir lig değilmiş' dedi" ifadelerinde bulundu.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz