Hidayet Türkoğlu'ndan Ergin Ataman'a Gönderme!

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman'a dönük eleştiriler yaptı.

Hidayet Türkoğlu'ndan Ergin Ataman'a Gönderme!

Hidayet Türkoğlu'ndan Ergin Ataman'a Gönderme!

Sinan Erdem Spor Salonu'nda basın toplantısı gerçekleştiren Başkan Hidayet Türkoğlu, Ergin Ataman'ın her fırsatta federasyonun verdiği kararları eleştirdiğini vurguladı.

'AVRUPA LİGİ'Nİ ÖVE ÖVE BİTİREMİYOR'

Ataman'ın para cezası alacağı için Avrupa Ligi'ni eleştirmekten korktuğunu belirten Hidayet Türkoğlu, "Bazen hayranlıkla izlediğimizi ve şaşırdığımızı söylemek istiyoruz. Bu arkadaş geçen gün bizi eleştirirken istemeden de olsa övdüğünü fark ettik. Öve öve bitiremediği ama eleştirmekten korktuğu Avrupa Ligi... Çünkü para cezası alacağı için.

'ELEŞTİRDİĞİ İÇİN CEZA ALIRSA TBF ÖDEYECEKTİR'

Sadece Türk basketbolunu eleştiren bu değerli kulübümüzün çalışanı geçen gün bir açıklama yaptı. Almış olduğumuz karardan sonra THY Avrupa Ligi'ne emsal teşkil ettiğini söyledi. Aslında bizim ne kadar güçlü bir federasyon olduğumuzu söylemiş oldu. Avrupa Ligi 10 gün sonra bizimle aynı kararı aldı ama bu çalışanımız onlarla ilgili yorum yapmadı. Buradan o arkadaşa söylemek isterim.

Bizi Avrupa Ligi'nde tek Türk antrenör olarak temsil ettiği için paradan korkmasın. Alacağı her cezayı Türkiye Basketbol Federasyonu ödeyecektir." ifadeleriyle gönderme yaptı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR