Premier League ekibi West Ham United, Meksikalı golcü Javier Hernandez'i kadrosuna kattığını açıkladı.

3 YILLIK SÖZLEŞME İMZALADI

Meksikalı golcü Javier Hernandez West Ham ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Öte yandan Galatasaray kulübü Sinan Gümüş' ün Portekiz takımı olan Benfica’ ya gitmek istemesinden sonra Sofiane Feghouli’ yi transfer listesine ekleyuen Galatasaray, oyuncunun kulübü West Ham United ile büyük ölçüde anlaşmaya vardı. İngilizler, geçtiğimiz sezon Valencia’ dan bedelsiz olarak aldıkları Cezayirli orta saha oyuncusu için sarı kırmızılılardan gelen 5 milyon Euro’ luk teklife ‘tamam’ dedi.

TAAHHÜT ETTİĞİ PARA YÜKSEK GELDİ

Feghouli’ nin West Ham ile  sözleşmesinde bulunan bir madde, bu transferin önüne taş koydu. Söz konusu anlaşmaya göre İngiliz ekibi, 4.5 milyon Euro’ luk imza parasını üç sene yaydı ve her sezon başında 1.5 milyon Euro vermeyi taahhüt etti.

‘PARAMI VERİN GİDEYİM’

İngiliz ekibinde 1 sezonu deviren Feghouli, West Ham’ dan alacağı 3 milyon Euro’ luk imza parasını isteyerek “Paramı verin gideyim” dedi. West Ham bu teklifi kabul etmezken Cezayirli yıldız ile menajeri sürpriz bir çıkış yapıp “O zaman bu imza parasını Galatasaray ödesin” talebinde bulundu.

Oyuncunun transferi halinde bonservis bedeli ödeyecek olan Galatasaray ise menajer ile görüşmelere başladı. Feghouli’ye senelik olarak 2.5 milyon Euro teklif eden sarı kırmızılı ekip, Cezayirli oyuncunun bu isteğine çözüm getirirse transfer olumlu sonuçlanacak.