Hamza Hamzaoğlu'ndan Galatasaray Açıklaması! Teklif Gelirse..

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Hamza Hamzaoğlu'ndan Galatasaray Açıklaması! Teklif Gelirse..

Maçı izledim; Galatasaray çok temkinli, kendine güvenli, topa sahip olarak, iyi pas yaparak, çabuk paslarla Fenerbahçe’nin arkasına sızarak iyi oynadı. Fenerbahçe biraz elindekini korumanın telaşındaydı, onun stresi vardı. Son haftalardaki kötü gidişatın da onların güvenini biraz kırdığını gözlemledim. Dolayısıyla Galatasaray, iyi bir oyunla hak ettiği bir galibiyet aldı.

Havaya girmiş ama ayakları yere basan bir Galatasaray’a karşı oynayacağız. Fenerbahçe maçını, bizim karşılaşmaya kadar düşüneceklerini sanmıyorum. Şimdiden belki bizim maçı düşünmeye başlamışlardır. Bizim için kolay bir maç olmayacak. İyi bir takıma karşı, çabuk oynayan, çok süratli ve teknik oyunculara sahip bir takıma karşı oynayacağız. Birlikte oynamaya da alışmış bir takım.

İkinci yarı itibarıyla çok farklı bir görüntü içindeler. Hem de deplasmanda oynayacağız, bu da bizim için kolay olmayacak. Fakat 2 haftadır kazandığımız için kendimize olan güvenimiz var. Bir oyun anlayışımız var. Bütün hafta boyunca Galatasaray’ı çalışacağız. Ne yapabiliriz, Galatasaray’a karşı nasıl bir oyun anlayışı içinde olmalıyız? Bunları konuşacağız. Oyunumuzdan ödün vermeden Galatasaray’ın etkili oyun anlayışına karşı bir şeyler geliştirmeye çalışacağız. Hafta sonu gücümüz buna ne kadar yetecek göreceğiz.

Şimdi zor bir sürece giriyoruz. Stresli, hem yukarıda hem de aşağıda çok zor maçların olacağı bir sürece giriyoruz. İnşallah herkesin fair-play çerçevesi içinde kalıp sadece oyuna odaklanacağı bir süreç yaşarız. Herkese başarılar diliyorum.

Allah nasip ederse, ileride tekrar bize görev düşerse tabii ki çalıştırmayı isterim. Ama şu anda emin olun tek düşüncem, Gençlerbirliği’nde uzun yıllar kalıp buradan yeni oyuncuları Türk futboluna kazandırmak. Gerçekten bu kulüp bunu hak ediyor.

Gençlerbirliği 1923’te kurulmuş, 100 yıla yakın bir kulüp. Gençlerbirliği’ni daha yukarılara oynatabilmek, Avrupa kupalarına tekrar gitmesini sağlayabilmek, bu kulübe bir değer katmak istiyorum. Ekibimle beraber bunun için çalışıyoruz. Burada olmaktan da son derece mutluyuz. Kulüp yapısıyla bizim yapımız tam örtüştü diyebilirim. İnşallah başarılı oluruz. Çünkü başarılı olduğumuz sürece burada devam edebiliriz.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR