Galatasaray Futbol Direktörü Cenk Ergün, "Hocamızın taktikleri meyvelerini veriyor diye düşünüyorum. Sonuçta bu Galatasaray forması ve hedefsiz kalamayız. Ligin tırmanabildiğimiz kadar yukarılarına çıkıp Şampiyonlar Ligi'ne gitmek istiyoruz. Hedefimiz bu" dedi.

Takımda yaşanan sakatlıkların birçok sebebinin olduğunu söyleyen Ergün, "Birçok nedenin bir araya gelmesi sakatlıkları doğuruyor. Doğal olarak antrenman temposunda farklılaşma var. Zaten yapılmış olan değişikliğin önemli sebeplerinden birisi buydu. Bunun dışında oyuncuların şu andaki fiziksel durumu, antrenman, saha, yaşananlar birçok şartın bir araya gelmesiyle sakatlıklar oluşuyor. Sahada maç içerisinde de oluştu geçtiğimiz maçta bir şeyler. Önemli olan bu tempoyu devam ettirmek ve buna alışmak. Teknik ekibimiz, yardımcıları ve sağlık ekibi sürekli istişarede bulunarak hem tempoyu düşürmemeye, hem de futbolcuların buna katlanabileceği seviyeye çekmeye çalışıyorlar. Bu kadar sakatlığın arasında önümüzdeki hafta oynayacağımız Trabzonspor maçının ardından gerçekleşecek olan milli maç arası da şans açısından bizim lehimize olan bir durum" diye konuştu.

Hollandalı futbolcu Sneijder'in menajeriyle geçtiğimiz hafta görüştüklerini ve ondan sonra henüz bir araya gelmediklerini vurgulayan Sarı-kırmızılı yönetici, "Görüşmelerimizin zamanlaması yakında ama henüz gelmedi. Taraftarların stada gelmemesinin birçok sebebi var. Ülkemizdeki spor kültürünü biraz öne çıkarmak lazım. Bizde maalesef art arda kazanıldığı takdirde stat doluyor. Aksi halde hafta sonu gelelim de maçtan keyif alalım gibi bir aktiviteye dönüşmüyor. Dolayısıyla biz üst üste kazanmak zorundayız ki seyircimizi tekrar toplayalım. Önümüzdeki sezonun takımını da kurmadan önce, çalışmalara başlamadan önce, mücadele etmeyi umduğumuz Avrupa Kupaları'na en iyi şekilde başlamak istiyoruz" şeklinde konuştu. Kaynak:DHA

Önümüzdeki yılın takımını kurmak için Teknik Direktör Tudor'la görüşmelere başladıklarını dile getiren Ergün, "Transferler için görüşmelerimizi genel olarak başlattık. Takımın yaş ortalaması herkesin malumu. Sözleşmesi biten ya da bitmeye yakın oyuncularımız da var. Bir takım şartlardan dolayı Finansal Fair-Play sıkıntısı yaşadığımız sözleşmeler de var. Mart ayının sonunda mali kongre var. Esas olan mali kongredeki bütçenin ortaya konulması. Bizim asıl çalışmamız, nihai noktalara daha döndürülmemiş olan, biraz daha geneli özele doğru döndüren çalışmalar. Hocayla da bu konuda konuşuyoruz. Dediğim gibi mali kongrenin arkasından konuşmak gerekiyor. Bağlı olduğumuz bir sistem ve o sistemin onaylanması söz konusu" dedi.

UEFA denetimleri ile ilgili olarak da konuşan Ergün, "Her kulübün her zaman yaşadığı bir risk. Şu anda UEFA tarafından bize gelen, dikkatimizin çekildiği bir nokta yok. Böyle bir şey gündeme gelmedi. Sportif AŞ'de çalışan finansman ekibindeki arkadaşlarımız da, muhasebe departmanı da, yönetim de bütçe dengesini bilerek çalışıyor. Bu değerlendirmeler 31 Mayıs itibariyle yapılacaktır. Bizim şu anda birinci dereceden 2 senelik denetleme süremiz vardı. Öncelikli amaç bunu atlatmak, ikinci amaç da genel bütçenin içinde kalmak. Ben bir sorun yaşayacağımızı zannetmiyorum" ifadelerini kullandı.