Galatasaray yönetiminin çoğunluğu Jan Olde Riekerink'le devamdan yana. Ancak Başkan Dursun Özbek, EURO2016'nın bitimine kadar hiçbir teknik adamla sözleşme imzalamayacak. Özbek, Terim'i sonuna kadar bekleyecek!

Ziraat Türkiye Kupası'nın kazanılıp Avrupa'dan 1 yıllık men cezasının sona erdirilmesinin ardından Galatasaray'da gözler transferden ziyade önümüzdeki sezon takımı kimin çalıştıracağına çevrildi.

Galatasaray yönetiminin sezon sonuna kadar görevlendirdiği Hollandalı teknik adam Riekerink'in takıma kupayı kazandırmasının ardından yönetimin kendisine daha sıcak bakmaya başladığı hatta yönetimin önemli bir kısmının önümüzdeki sezon Riekerink'le devam edilmesi yönünde fikir beyan ettiği öğrenildi.

Başkan Dursun Özbek'in de bu fikre karşı çıkmadığı ancak efsane teknik adam Fatih Terim seçeneğini son ana kadar değerlendirmek istediği öğrenildi. Başkan Özbek'in EURO2016'nın sona kadar bekleyeceği ve bu dev organizasyonun ardından Fatih Terim ile görüşme yapacağı ve hoca hakkındaki yol haritasını bu görüşmenin ardından çizeceği öğrenildi.

FATİH TERİM'DEN SICAK MESAJLAR GELMİŞTİ

Eğer Fatih Terim bu görüşmede olumlu yanıt verirse Terim'in TFF ile olan sözleşmesi en uygun koşullarda feshedilecek ve Terim Galatasaray'ın teknik direktörü olacak. Fatih Terim daha önce de bu konuda Galatasaray camiasına sıcak mesajlar vermiş ve açık kapı bırakmıştı. Ancak görünen o ki hoca meselesi halledilene kadar yönetim transferleri kendi insiyatifinde yapacak. Hoca belli olduktan sonra belki 1-2 oyuncu hocanın isteği doğrultusunda alınacak