Kardemir Karabükspor, Rusya ligi ekiplerinden Akhmat Grozny'den ayrılan 27 yaşındaki Rumen orta saha oyuncusu Gheorghe Teodor Grozav ile 3 yıllık sözleşmeye imza attırıldı.

21 MAÇTA 5 GOL ATTI

Romanya Milli takımında da top koşturan Grozav, Kardemir Karabükspor'un Avusturya'da kamp yaptığı otelde kendisini kırmızı-mavili renklere bağlayan 3 yıllık sözleşmeye imza attığı basına duyuruldu.

Rus Ligi'nde geçen sene 21 maçta 5 gol atıp 2 de asist üstlenen Grozav, Kardemir Karabükspor'un 6'ncı Rumen oyuncusu oldu.,

Öte yandan daha önceden planlandığı şekilde dün Slovenya'nın Maribor kentine giden Karabükspor, ülkeyi terk etmek zorunda kalmıştı.

İddiaya göre, kafilenin ülkeden çıkarılma sürecinde yaşananlar şöyle;

FİZİKSEL MÜDEHALE YAŞANDI

Karabükspor Teknik Direktörü Erkan Sözeri, Maribor'a ulaştıklarında tesis görevlilerine saha zemininin bozukluğu nedeni ile  sitemde bulundu. Zeminin çok bakımsız olduğunu ifade eden Sözeri, rahatsızlığını iletti. Bir süre sonra tesis görevlileri ile Sözeri arasında fiziksel müdahaleler yaşanmaya başlandı. Bu esnada teknik ekipten bazı isimler de olaya dahil oldu ve küçük çaplı itiş kakış yaşandı.

Olay sonrası tesis görevlileri, Karabükspor teknik ekibinden şikayetçi olarak yerel makamlara başvurdu. Yaşananlar sonrası polis güçleri ve adli makamlar olaylara müdahil oldu. Hatta durum Slovenya'nın Türkiye konsolosluğuna kadar iletildi. Yoğun görüşmeler sonrası Karabükspor'un olayın geçtiği tesislerde kamp yapmasının sağlıklı olmayacağı değerlendirildi. Slovenya makamları, Erkan Sözeri ve olaya karışanlar hakkında işlem yapılmayacağını ancak kafilenin ülkeyi terk etmesi gerektiğini Türk yetkililere ilettilmişti.