Spor Toto Süper Lig’e 14 yıl sonra çıkan Göztepe hasretini sona erdirdi. Göztepe’de Yılmaz Vural’dan boşalan teknik direktörlük Tamer Tuna getirildi. İzmir ekibinin Başkan Vekili Talat Papatya yapmış olduğu açıklamada Şenol Güneş’in 2 senedir yardımcılığını yapa Tamer Tuna ile her konuda anlaştıklarını söyledi. Göztepe’de teknik adamında belli olmasıyla beraber gözler artık transfere çevrildi.

TRANSFERLER BELLİ OLDU

Göztepe’de Tamer Tuna’nın teknik direktör olması açıklandıktan transfer çalışmalarına hız verildi. Tamer Tuna ilk olarak Mustafa Pektemek ce Ömer Şişmanoğlu’nu Göztepe’ye getirmeye çalışacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Özellikle Mustafa Pektemek üzerinde durulduğu ve Siyah Beyazlı takım ile bu oyuncu transferi için masaya oturulacağı bildirildi.

TAKIMDA KALACAKLAR

Diğer yandan stoper bölgesine bu sene Kartal’da forma şansı bulamayan Ersan Gülüm ismi ön plana çıktı. Göztepe Günay, Jahovic, Tayfur, Segbefia Emrecan, Halil, Schwechlen gibi isimleri kadroda kesin olarak tutacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Ekişehir'i yenerek Süper Lig'e 3. ve son olarak çıkan Göztepe Süper Lig'de tutunabilmek için transfer çalışmalarına devam edecek.