Galatasaray'ın golcüsü Gomis: ''Galatasaray'ın yeri Avrupa Ligi değil, her zaman Şampiyonlar Ligi. Biz takım olarak Şampiyonlar Ligi'ne ulaşmak için çalışacağız." ifadelerini kullandı.

''NEGREDO SAYGISIZ BİRİ''

Öte yandan Gomis Beşiktaş'ın son transferi Alvaro Negredo'nun 35 gol atma cümlesine karşılık kendisinin hedefinin ne olacağı merak edilen Bafetimbi Gomis, "Gol sayısı vermek istemem, önemli olan Galatasaray'ın başarısı. Ben şimdi gol sayısı verirsem, daha sonra bu bana pahalıya patlayabilir. Bunu biraz da saygısızlık ve ahlaksızlık olarak görüyorum. Negredo 35 gol atacağını iddia ediyor ve bunu başarırsa onun için mutlu olmuş olurum. Benim öncelikli amacım yıl sonunda Galatasaray'ın başarılı olması. Gol atmak istiyorum ama öncelik takımın başarısıdır.Gol pozisyonuna girdiğimde daha uygun bir oyuncu varsa, ona pas atarım" mesajını verdi.

GOMİS'İN GALATASARAY'A MALİYETİ 

Galatasara ile  Bafetimbi Gomis arasındaki anlaşmanın ekonomik koşullar şu şekildedir:  

2017-2018 yılları için oyuncuya 3.350.000 EUR sabit transfer ücreti
2018-2019 yılları için oyuncuya 3.350.000 EUR sabit transfer ücreti
2019-2020 yılları için oyuncuya 3.350.000 EUR sabit transfer ücreti verilecektir.

Diğer yandan Galatasaray, Maiconuda kadrosuna katmıştı. Tecrübeli stoper oyuncusu ile anlaşan Aslan oyuncunun İstanbul'a getirdi. Tecrübeli defans oyuncusu bugün resmi sosyal hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamada eski kulübü Sao Paulo'ya veda etti. Maicon veda mesajında kulübü ve taraftarlarına çok teşekkür ettiğini söyleyerek bu kulübün kalbinin bir parçasında olacağı mesajını verdi.