Geçen sezon Süper Lig’de 2. olan ve Şampiyonlar Ligi’ne katılma şansı olan Medipol Başakşehir transfer çalışmalarına başladı. Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Sarı Lacivertli takım ile ismi anılan Emre Belözoğlu ile ilgili açıklama yaptı. Göksel Gümüşdağ Emre Belözoğlu’nun Başakşehir ile sözleşmesi olduğunu hatırlatarak ''Emre çok başarılı ve deneyimli bir futbolcu. Emre Belözoğlu futbolun son zamanlarında. Bu sene de bizimle beraber oynamaya devam edecek. Tecrübeli oyuncunun Fenerbahçe’ye dönmesi gibi bir şey kesinlikle söz konusu değildir'' dedi.

EMRE BELÖZOĞLU BAŞAKŞEHİR’DE OYNAMAYA DEVAM EDECEK

Fenerebahçe transfer komitesi daha önce tecrübeli oyuncu için nabız yoklamış ancak bir cevap alamamıştı. Aykut Kocaman’ın da Emre hakkında olumlu rapor vermesi yönetimi bu transfer üzerinde yoğunlaştırmıştı. Ancak Göksal Gümüşdağ’ın bu açıklamarı Ere Belözoğlu’nun satılmayacağını ve önümüzdeki yıl da takımı Başakşehir’de olacağını ortaya koydu.

Diğer yandan Sarı Lacivertli takım Beşiktaş'ta geçen sezon kiralık olarak top oynayan Aboubakar'ı renklerine katmak istiyor. Sarı Lacivertli kulüp oyuncunun takımı Porto ile transfer masasına oturmaya hazırlanıyor.