Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ, Türkiye Futbol Federasyonu Olağan Genel Kurulundan sonra gazetecilere verdiği demeçte, Arda Turan olayıyla alakalı açıklamalar yaptı. 

ARDA'NIN ÇIKIP ÖZÜR DİLEMESİ DOĞRU OLUR


Arda'yı ne kadar çok sevdiğini herkesin bildiğini açıklayan Gümüşdağ, "Böyle bir olayın yaşanmasını hiçbirimiz tasvip etmiyoruz. Bir ağabeyi olarak da Arda'nın Bilal Meşe'den özür dilemesinin doğru olacağını söyledim. Rize'de de istenmeyen bir olay meydana gelmiş, benim futbolcularım da bu işin içerisinde yer almıştı. Onlar da çıkıp özür diledi, işin doğrusu da budur. İnanıyorum ki zaman içerisimde o da bunu anlayacak ve gerekli adımları atacaktır." şeklinde konuştu.

FUTNOLCUNUN SORUNU ÇÖZMEK İÇİN İŞ BİRLİĞİ GEREK


Türkiye Futbol Federasyonunun her sene yapılan seçimler dönemini geride bıraktığını vurgulayan Gümüşdağ, "Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı olarak 3 senelik dönemimde bunun hep karşısında oldum. Türk futbolunun oldukça çok problemi mevcut. Seçimlerden çok futbolun problemleriyle ve çözümleriyle uğraşmak futbola katkı sağlar. problemler tabii ki olacak, bunları biliyoruz. Bunların çözümü de iş birliğinden geçiyor." şeklinde görüş belirtti.