Fenerbahçe, Simon Kjaer' in transferi konusunda Sevilla ve futbolcuy ile prensip anlaşmasına varıldığını açıkladı.

Fenerbahçe' den yapılan açıklama şu şekilde:

"Kulübümüz, yapılan görüşmeler sonucu Simon Kjaer'in transferi konusunda İspanyol ekibi Sevilla ve oyuncunun kendisi ile prensip anlaşmasına varmıştır. Simon Kjaer, İspanya'ya giderek sağlık kontrollerinden geçecek ve görüşmelerin olumlu sonuçlanması halinde resmi sözleşme imzalanacaktır. Kamuoyunun bilgisine sunarız. FENERBAHÇE FUTBOL A.Ş"

İspanyol kulübü 10 milyon euroluk teklifle kapıyı çaldı, görüşmeleri bizzat yürüten Başkan Aziz Yıldırım ise 15 milyon euroda diretti. Kıran kırana pazarlıklar sonucunda Kanarya'nın patronu, 13 milyon euroya "Evet" dedi.

KULÜP TARİHİNE GEÇTİ

Sevilla ile anlaşan Kjaer ise dün takım arkadaşlarıyla vedalaştı. Danimarkalı oyuncu, 16 milyon euro karşılığında transferine izin verilen Moussa Sow ile 15.6 milyon euro bonservis bedeli elde edilen Elvir Balic'ten sonra kulüp tarihinde üçüncü sıraya yerleşti. Sarı- lacivertliler, yüksek bonservis bedeliyle satılan 16 isimden toplam 144 milyon 100 bin euroyu kasasına koydu.

MAAŞIN YARISI F.BAHÇE ÖDEYECEK

Danimarkalı stoperin transferinde İspanyol ekibiyle uzun bir pazarlık aşamasına giren yönetim yıllık kazancı olan 4 milyon eurodan dolayı sıkıntı yaşıyordu.