Akif Çağatay Kılıç'tan sonra bakanlığı devralan Osman Aşkın Bak çalışmalarına devam ediyor.

ÇOCUKLARLA BASKETBOL OYNADI 

Takım elbise yerine kot pantolon giyerek daha sportif bir görüntü çizen Bakan Bak, İstanbul Sultangazi'de çocuklarla basketbol oynadı.

OSMAN AŞKIN BAK

Reis- i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde  Başbakan Binali Yıldırım' ı kabul etmiş, sürpriz görüşmenin ardından kabinedeki değişiklikler açıklanmıştı. Başbakan Yıldırım, kabulün tamamlanmasından sonra Külliye' de  yaptığı basın açıklaması ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç' ın yerine Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak' ın getirildiğini açıklamış ve böylece yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak olmuştu. 

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Bizi bu göreve layık gören Sayın Başbakanımıza, Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Ülkemize hizmet etmek için elimizden gelen en iyi şekilde çalışacağız." demişti. Gazetecilerin "Haberiniz var mıydı" sorusu üzerine, "Yoktu. Genel Kurulda' ydım. Arkadaşlar telefon etti." cevabını vermişti.

Reis- i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım' a teşekkür eden Bakan Osman Aşkın Bak, "Ülkemize hizmet etmek için elimizden gelen en iyi şekilde çalışacağız. Tabii ben spor camiasının içerisinde yetişmiş birisiyim.Spor benim hayatımın bir parçası." şeklinde konuşmuştu.