Spor Toto Süper Lig'de geride kalmış olan sezonun 28. haftasında Çaykur Rizespor ile Medipol Başakşehir arasında gerçekleşen maçın sonunda çıkan olaylarda, gazeteci Selman Kutlu'nun darp edilerek dövülmesine ilişkin 4'ü futbolcu 8 kişiye 1 sene spor müsabakalarını seyirden men cezası verildiği basına duyuruldu.

Rize Cumhuriyet Başsavcılığının açmış olduğu soruşturma çerçevesinde, Çaykur Rizespor-Medipol Başakşehir maçı müshabakası çıkışındaki olaylar sebebiyle turuncu-lacivertli oyunculardan Volkan Babacan, Ufuk Ceylan ve Mahmut Tekdemir ile daha sonra kulüpten gönderilen Yalçın Ayhan'ın yanı sıra 4 kulüp çalışanının ifadeleri, bağlı bulundukları adreslerdeki savcılıklarca alınmıştı.

Deliller ve görüntüleri de inceleyen savcılık tarafından Volkan Babacan, Ufuk Ceylan, Mahmut Tekdemir ve Yalçın Ayhan'ın yanı sıra kulüp çalışanları Koray Akyüz, Barboros Vehbi Güveli, İlker Yıldız ve Volkan Bostan'a, Kutlu'yu darp ettikleri iddiasıyla 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında 1 yıl spor müsabakalarını seyirden men cezası verildi.

4 futbolcu Türkiye Süper Ligi maçlarını bundan sonra 1 yıl süreyle izleyemeyecek.Karar spor camiasındaki gazeteciler için hafif bulunup ve komik olduğu vurgulandı.